Кабінет інформатики

У кабінеті інформатики обов'язково має бути така документація:
1. Акт – дозвіл на проведення занять в кабінеті інформатики
2. АКТ введення в експлуатацію НКК
3. ГРАФІК РОБОТИ КАБІНЕТУ
4. ЖУРНАЛ ПРОВЕДЕННЯ ІНСТРУКТАЖУ З ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ
5. Матеріальна база кабінету інформатики
6. ІНСТРУКЦІЯ з охорони праці
7. ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН РОБОТИ КАБІНЕТУ

Можна завантажити всю необхідну документацію http://school-viytivka.pp.net.ua/9_klas/Docs_informatiks.rar
Ще кращий варіант: скачати ч.1 скачати ч.2

Перспективний план роботи кабінету інформатики (на 5 років)

Річний план роботи кабінету інформатики та ІКТ

Положення про кабінет інформатики

Правила безпеки під час навчання в кабінетах інформатики

Графік роботи кабінету інформатики та ІКТ

Інструкція з пожежної безпеки в кабінеті інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій

Інструкція з охорони праці під час роботи в кабінеті інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій навчання

Інструкція з техніки безпеки під час проведення практичних (лабораторних) робіт на уроках інформатики

Правила безпеки під час навчання в кабінетах інформатики

Правила з техніки безпеки в кабінеті інформатики та ІКТ

Правила Інтернет - безпеки та Інтернет – етики для дітей і підлітків

Документація кабінету інформатики

Лещук І. М. Кабінет інформатики. — Х. : Вид. група «Основа», 2010. — 205 с.

Методичні рекомендації щодо облаштування і використання кабінету інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій загальноосвітніх навчальних закладів

Про використання Інструктивно-методичних матеріалів з питань створення безпечних умов для роботи у кабінетах інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій загальноосвітніх навчальних закладів

Акт дозволу на проведення занять, який оформлюється щорічно на початку навчального року)

Журнал проведення інструктажу з питань охорони праці

Інструкції щодо роботи учнів на робочому місці (готується ґрунтуючись на «Положенні про кабінет обчислювальної техніки» та виписки з СанПіН)

Положення про кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій навчання загальноосвітніх навчальних закладів

Санітарний паспорт кабінету

Санітарні правила та норми при проведенні занять із комп’ютерною технікою

Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти (дійсний з 1 вересня 2013 року)

Про організацію викладання інформатики та використання НКК

При викладанні інформатики у всіх класах учитель самостійно добирає засоби та методи подання навчального матеріалу, визначає форму проведення практичних робіт (робота з елементами досліджень, спільна робота в Інтернеті, лабораторні роботи, проектні роботи, практикуми тощо).

Використовувати в процесі навчання інформатики можна тільки те програмне забезпечення і навчально-методичну літературу, яке рекомендоване або схвалене МОНМСУ.

З метою реалізації практичної спрямованості курсу інформатики, незалежно від профілю навчання, віку учнів комп’ютерна техніка повинна використовуватися на кожному уроці інформатики.

При проведенні всіх навчальних занять з інформатики здійснюється поділ класів на дві групи, за наявності в кожній групі не менше 8 учнів (наказ МОНУ № 128 від 20.02 2002). У пояснювальній записці до наказу МОН України від 05.02.2009 № 66 зазначено, що згідно з рішеннями місцевих органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування класи можуть ділитися на групи і при наповнюваності, меншій від нормативної, а також при вивченні інших предметів за рахунок зекономлених бюджетних асигнувань та залучення додаткових коштів.

У комп’ютерному класі, робоче місце учня, яке призначене для роботи за комп’ютером, комплектується одномісним столом і стільцем (ДСанПіН 5.5.6.009-98 Постанова Головного державного санітарного лікаря України 30.12.1998 № 9)

Оскільки на етапах актуалізації, мотивації та безпосереднього вивчення теоретичного матеріалу уроку учням також може пропонуватися перегляд презентаційних матеріалів в електронному вигляді, виконання різноманітних завдань та вправ за комп’ютером, то структура проведення кожного уроку має бути ретельно спланована вчителем із урахуванням санітарно-гігієнічних норм, а саме: безперервна робота з екраном ПК повинна бути не більше:

  • для учнів X — XI класів на 1-й годині занять 30 хвилин, на 2-й годині занять — 20 хвилин;
  • для учнів VIII — IX класів — 25 хвилин;
  • для учнів VI — VII класів — 20 хвилин;
  • для учнів II — V класів — 15 хвилин.

При виконанні практичних робіт, які повинні тривати більше максимально можливого часу безперервної роботи з екраном ПК, потрібно після закінчення цього часу зробити перерву в роботі з екраном ПК на 5 хвилин, виконати вправи для очей і після цього продовжити роботу, але не більше, ніж 10 хвилин.

Також слід враховувати, що інтенсивне використання комп’ютерних засобів у навчально-виховному процесі може вплинути на фізичне і психічне здоров’я учнів, потрібно використовувати різноманітні засоби для захисту учнів від негативного впливу технічних і програмних засобів.

Перш за все це стосується показників мікроклімату в комп’ютерному класі, освітленості, яскравості і контрастності зображення на екрані монітора, його кольору, іонізуючого та неіонізуючого опромінення, рівня шуму та ін.

Також це стосується обсягу навчальної інформації, інтенсивності та тривалості роботи за ПК, складності навчального предмета, якості та досконалості програмних продуктів, їхніх ергономічних, педагогічних, психогігієнічних властивостей та рівня «дружності» інтерфейсу користувача.

При організації навчально-виховного процесу і оснащенні навчального середовища в кабінеті інформатики слід користуватись «Положенням про кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій навчання загальноосвітніх навчальних закладів», (затверджено наказом Міністерства освіти і науки України 20.05.2004 №407). Наказом МОН України № 614 від 21.06.2010 р. затверджено вимоги до специфікації навчальних комп’ютерних комплексів закладів системи загальної середньої освіти.

У навчально-виховному процесі не дозволяється використовувати програмне забезпечення та комп’ютерно-орієнтовані засоби навчання, створені з порушенням загальнодидактичних, психологічних, санітарно-гігієнічних й ергономічних вимог (Наказ МОНУ № 903 від 02.12.2004 «Правила використання комп'ютерних програм у навчальних закладах»). У зв’язку з активним використанням ресурсів Інтернет у навчально-виховному процесі постає нагальна потреба захисту дітей від інформації, яка несе загрозу їх морально-психічному здоров’ю.

Під час проведення уроків і позакласних заходів з використанням мережі Інтернет потрібно не допускати можливості доступу учнів до сайтів, що містять аморальну інформацію. Безкоштовні фільтри та брандмауери (більший список посилань дивись на сайті ЦІІТО ЗОАППО): Интернет Цензор - http://www.icensor.ru/soft/ Безкоштовні брандмауери - http://ru.brothersoft.com/security/firewalls/ Безпека сім’ї Windows Live - http://explore.live.com/windows-live-family-safety?os=winxp

Вчителі інформатики повинні навчати учнів безпечному користуванню Інтернетом і радити батькам, яким чином контролювати роботи дітей в Інтернеті вдома. Інформацію щодо безпеки дітей в Інтернеті можна отримати на сайтах: On-ляндія:

  • Безпечна Web-країна http://www.onlandia.org.ua/,
  • Безпека в Інтернеті - http://bezpeka.ho.ua/,
  • а також з посібника Кочарян А.Б., Гущина Н.І. «Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі». - Київ, 2011.
  • Каталог прикладного програмного забезпечення, яке є безкоштовним і може бути використане в школі.

КАБІНЕТИ ІНФОРМАТИКИ ЗНЗ РАЙОНУ

ПЕТРІВСЬКА ЗШ І СТУПЕНЯ

Завідуючий кабінетом: АНДРУСЕНКО Н.А., учитель початкових класів

Кабінет на сьогодні забезпечений навчально-методичною базою. В переліку наочних посібників є диски, тестовий матеріал, різноманітні таблиці , демонстраційні картини, тематичні альбоми, картки з розвитку мовлення та логічного мислення, різноманітний матеріал для лічби, методична література. Також використовуються посібники, виготовлені власноруч, призначені для розвитку обчислювальних навиків і навичок письма. У кабінеті є: -Наявність корисної нформації з навчальних предметів; -Наочні інформаційні елементи: плакати, стенди, малюнки учнів про здоровий спосіб життя.

Богданівська ЗШ І - ІІ ступенів Завідуючий кабінетом:
Самойленко Л.А.,вчитель інформатики

Кабінет забезпечений методичними та дидактичними матеріалами, наявний каталог програмних засобів кабінету інформатики та попредмаетно і дидактична база навчального кабінет

Червносільська ЗШ І - ІІ ступенів Завідуючий кабінетом:
Гребеневич Т.О., вчитель початкових класів, директор школи

Завідуючий кабінетом: Федорець Н.С.

Протягом 2011-2012 н.р. поповнюється методична база кабінету: придбано методичні посібники для третього класу, методична література, дидактичний матеріал (таблиці, роздаткові картки з математики, української мови, природознавства). Удосконалюється та систематизується картотека кабінету. Поповнилася відеотека та фонотека кабінету відеофільмами «Образотворче мистетцтво1-4кл», «Трудове навчання1-4кл.», «Природознавство 3кл.». Придбано демонстраційний глобус. За допомогою батьків ведеться робота з озеленення кабінету..

Завідуючий кабінетом:

Кабінет обладнаний відповідними меблями, наочними посібниками, технічними засобами навчання, навчальним обладнанням, приладами, необхідними для навчання і виховання учнів. В класі є змінні стенди: «Вітаємо», «Календар природи», «Увага всім!», «Класний куточок», «Права дитини».Кабінет обладнаний сучасною дошкою з магнітною основою. Учительський стіл та учнівські парти відповідають санітарно-гігієнічним нормам.

Завідуючий кабінетом: Сулейманова О.Г.

Протягом 2011-2012 року класоводом і батьками проводилась активна робота по оздобленню навчального кабінету. Навчальні посібники, методична література кабінету поповнюється роздатковим матеріалом (картки із завданнями), ілюстрації до художніх творів,у років розвитку зв’язного мовлення, таблиці до різних тем з математики та української мови, основ здоров"я, дидактичними матеріалами, навчальною та методичною літературою: «Уроки української мови","Математика","Російська мова", «Хвилинки каліграфії", " Як розв’язувати задачі", "Уроки читання", "Основи здоров"я", «Природознавство", оформлена передплата на посібник "Cаморобки своїми руками" (уроки трудового навчання), демонстраційними наборами: "Веселі антоніми", "Дикі та свійські тварини", " Ягоди та фрукти","Транспорт".

Завідуючий кабінетом: Маслова Г.В.

В кабінеті є всі необхідні матеріали як до уроків, так і до позакласних заходів: таблиці, тематичні папки, диски з мультимедійними розробками до уроків, лічильний та роздатковий матеріал, методична та художня література. В класі є змінні стенди: "Календар природи", "Ми читаємо", "Класний куточок", "Ми мислимо", "Куточок безпеки життєдіяльності", куточок для відпочинку. Активісти під керівництвом учителя постійно доповнюють та змінюють інформацію, добираючи цікаві та потрібні для учнів матеріали. Постійно у полі зору учнів наочний змінюваний матеріал, що стосується виучуваної на уроках теми. Крім цього, в кабінеті постійно діють книжкові виставки, присвячені знаменним датам, визначним подіям, актуальним проблемам, виставки творчих робіт учнів.

КАБІНЕТ БІОЛОГІЇ

Завідуючий кабінетом: Гладких Л.В.

В період з 2011 навчального року по березень 2012 навчальний рік в кабінеті біології були створені всі умови для роботи учнів на уроках. Поступово продовжується поновлення кабінету кімнатними рослинами, придбано акваріум, мікропрепарати з гістології, цитології та фізіології. Оновлено стенд "Сьогодні на уроці", створено стенд "Рідкісні та зникаючі види флори і фауни нашого краю". Поповнений роздатковий та дидактичний матеріал для 7-9 класів. Постійно поповнюється біологічна бібліотека та електронні засоби навчання.Для проведення факультативних та гурткових занять поповнено тестову базу та придбані наукові фільми.

КАБІНЕТ МАТЕМАТИКИ

Завідуючий кабінетом: Тіщенко І.О.

У кабінеті наявні постійні експозиції: державна символіка, державні нормативні документи, куточок з техніки безпеки, портрети видатних вчених, таблиці основних формул. Постійно оновлюються методичні посібники, дидактичні, роздавальні матеріали, експозиції (виставка творчих робіт учнів, результати учнівських олімпіад та конкурсів, орієнтовні завдання до контрольних робіт).

КАБІНЕТ МАТЕМАТИКИ

Завідуючий кабінетом: Сібаєва С.В.

У 2011 році в кабінеті математики були обновлені картотеки дидактичних матеріалів та обладнання до уроку. Систематизовані в кабінеті розробки уроків та виховних заходів, створена виставка кращих робіт учнів (написаних рефератів, моделей стереометричних фігур). Створені два стенди «Готуємось до тематичної перевірки знань» та «Охорона праці та безпека життєдіяльності в кабінеті». Придбаний набір геометричних інструментів та кабінетна аптечка. Передплачені на рік періодичні видання «Математична газета» та «Математика в загальноосвітніх закладах України». Поповнився кабінет електронними засобами навчання: цифровими ресурсами для побудови графіків та геометричних фігур на площині і в просторі, презентаціями на уроки математики в 5-11 класах, презентаціями з виховної роботи.

КАБІНЕТ МУЗИКИ

Завідуючий кабінетом : Корчак О.Р.

Кабінет музики оснащений всім необхідним для проведення уроків музики та заняття хорового гуртка.
Це музичний інструмент (фортепіано), музичний центр для програвання СД дисків, касет, фонетика навчального матеріалу та позакласної роботи, наочні посібники: Стенди «Вчимося музики» - для початкових класів, «Музичне мистецтво для середніх та старших класів», стенд «Скарбничка почуттів», а також схема для співу по релятивній системі та опорні схеми для вивчення музики в 5-8 класах.
В кабінеті є комплекти підручників для 2,3,4 класів, а також методична література на допомогу вчителю та пізнавальний матеріал з музики для учнів.

КАБІНЕТ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ

Завідуючий кабінетом: Фадєєва Т.А.

Кабінет української мови функціонує відповідно до Положення про навчальний кабінет. Протягом 2011-2012 навчального року придбано таблиці з орфографії, морфології та синтаксису.Оновлено картотеку методичної літератури, змінну експозицію «Література рідного краю»Кабінет поповнено новою літературою: - Методичною: Програми з профільного навчання, програми курсів за вибором та факультативів, збірки переказів; розробки уроків.- Дидактичною: посібники «Українська мова та література: тест-контроль». Придбано дидактичні мультимедійні матеріали: «Українська література 8 клас», «Словники України», «Українська мова. Підготовка до ЗНО»

КАБІНЕТ ІСТОРІЇ

Завідуючий кабінетом: Буторіна Л.І.

Кабінет історії за 2011 навчальний рік поповнився новою методичною літературою, зокрема: хрестоматії з історії України 11 клас, довідник з історії України, ілюстрована історія, фахові журнали.В кабінеті зроблені нові наочно-демонстраційні матеріали приурочені 20-ій річниці незалежності України, Європейському Союзу. Виготовлено новий стенд «Вони були першими», присвячений видатним діячам історії України. Оформлено альбом «Пам’ятка для учнів», в якому розміщені рекомендації щодо проведення диспутів, дискусій, засідань круглого столу тощо. В кабінеті знаходиться змінна експозиція «Творчі роботи учнів», яка періодично оновлюється. Кабінет протягом року поповнюється електронними засобами навчання, учнівськими презентаціями.

КАБІНЕТ ІНФОРМАТИКИ

Завідуючий кабінетом: Романенко О.В.

Кабінет інформатики оснащений 11 сучасними комп'ютерами. На кожному з них встановлено ліцензійне програмне забезпечення: ОС Windows, офісний пакет, антивірусна програма. В кабінеті є розробки уроків, дидактичний матеріал з тем "Графічний редактор", "Текстовий редактор", "Електронні таблиці", "Програмування", "Ком'ютерна графіка", "Поглиблене вивчення інформатики". Створено два стенди "Роботи учнів", які постійно оновлюються кращими роботами учнів. В кабінеті є стенд "Охорона праці", який містить інструкції з БЖ, аптечка, портрети вчених, стенд "Обов'язки учнів". Створено музей аппаратних частин комп'ютер.

КАБІНЕТ ОСНОВИ ЗДОРОВ`Я

Завідуючий кабінетом: Попова Ю.В.

Кабінет з Основ здоров`я постійно поповнюється навчально-методичною літературою. Постійно поповнюється відеотека кабінету: «Перша медична допомога», «Правила дорожнього руху» та ін. На протязі нового навчального року оновлені стенди: «Правила дорожнього руху», «Серед людей», «Небезпечні тварини», «Небезпечні рослини», «Правильна постава». У кабінеті створена тематична картотека дидактичних та навчально-методичних матеріалів. Додатково кабінет оснащено підручниками та навчальними посібниками, розробками уроків та виховних заходів. Для оформлення кабінету створено навчально-методичні експозиції змінного та постійного характеру. У класі є пожежний куточок. У кабінеті можна ознайомитися з кращими роботами учнів: проект «Я здорова людина»; презентації з Основ здоров` я, реферати.

КАБІНЕТ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

Завідуючий кабінетом: Устюгова О.О.

Кабінет англійської мови функціонує в Мирненській школі з 2006 року. Завідує кабінетом вчитель англійської мови ІІ категорії Устюгова Ольга Олександрівна. Кабінет постійно оновлюється новими методичними посібниками, роздатковим та наочним матеріалом. За 2011-2012 н.р. в кабінеті був зроблений стенд "Cities of the United Kingdom”, планшет з мапою Сполученого Королівства, ребусами та правилами написання особистих і офіційних листів, портрети президентів України та США і портрет Британської королеви. Також були придбані підручники 10 класу для всіх рівнів (академічний, стандарт, профільний), для 11 класу (рівень стандарт та академічний) і робочі зошити, відповідно до діючих навчальних програм. Постійно поповнюються папки із завданнями для семестрових контрольних робіт, а також для поточного контролю.

КАБІНЕТ ФІЗИКИ

Завідуючий кабінетом: Акулова Н.Ю

Матеріально технічне забезпечення кабінету: двомісьні учнівські столи та стільці, демонстраційний стіл, електричне обладнання кабінету: підведений електричний струм до кожної парти, класна дошка на три робочі поверхні, лабораторне приміщення, інстументи, прилади та матеріали для проведення практичних і лабораторних робіт. Навчально – методичне забезпечення: картотека дидактичних матеріалів, підручники і навчальні посібники ( весь час поповнюється), фахові журнали ( «Фізика в школах України», «Фізика та астрономія»), медіатека ( весь час поповнюється), розробки уроків та виховних заходів, перспективного педагогічного досвіду ( весь час поповнюється), матеріали олімпіад, конкурсів(весь час поповнюється), інструкції для виконання лабораторних та практичних робіт, інстукції з ТБ, пожежної безпеки.

КАБІНЕТ ХІМІЇ

Завідуючий кабінетом: Строкань Н.О.

Згідно з паспортом кабінет забезпечений матеріально-технічним обладнанням: є витяжна шафа, класна дошка на п’ять робочих площин, шафи для збереження хімічних реактивів. У кабінеті наявні постійні експозиції: державна символіка, періодична система хімічних елементів Д.І. Менделєєва, таблиця розчинності солей, кислот, основ у воді, електрохімічний ряд активності металів, куточок з техніки безпеки, портрети видатних вчених-хіміків. Постійно оновлюються методичні посібники, дидактичні, роз даткові матеріали, експозиції: виставка творчих робіт учнів, результати учнівських олімпіад та конкурсів, орієнтовні завдання до контрольних робіт. Для проведення практичних робіт, лабораторних дослідів, демонстрацій в кабінеті, в цілому, наявні і хімічні реактиви, і хімічне обладнання.

СПОРТИВНА ЗАЛА

Завідуючий кабінетом: Сиващенко В.А.

Спортивний зал функціонує згідно плану на 2011 – 2012 н.р., постійно вдосконалюється матеріально – технічна база. За 2011 рік було створено експозицію «Олімпійське сузір’я Україні», оновлено експозиції «Державна символіка», «Видатні спортсмени України», «Учбові нормативи», оформлено змінну експозицію «Результати шкільної спартакіади», виставку «Наші досягнення». Ведеться систематичне поповнення методичної папки спортивно – масової роботи дидактичними матеріалами, папки самоосвіти. Оновлюється картотека методичної літератури, періодики, електронних посібників. Протягом року удосконалюється матеріальна база: для уроків фізичної культури та занять спортивних секцій придбано баскетбольні сітки, баскетбольні, футбольні, волейбольні м’ячі, тенісні сітки та тенісні м’ячі та ракетки.

Кiлькiсть переглядiв: 5515

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.